Kalendarz adwentowy dla dziecka na ostatnią chwilę

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia

Już pierwszy grudnia i wiele osób właśnie teraz zaczyna odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli Twoje dzieci czekają na otwieranie kalendarzy adwentowych, a Ty nadal nic nie masz, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Pomysły na kalendarz adwentowy na ostatnią chwilę

  1. Magiczne pudełko- już o tym pisałam tutaj. To fajna metoda na kalendarz dla niecierpliwych dzieci i… zapominalskich rodziców 😉 Wystarczy tylko jedno pudełeczko, w którym codziennie będziesz umieszczać upominek. Dzięki temu prezenty lub zadania możesz idealnie dostosować do Waszych planów, no i nadal masz czas na ich zakup (wydrukowanie albo wymyślenie).
  2. Książki z opowieścią lub zadaniami na kolejne dni Adwentu. Wydawnictwa wypuszczają coraz więcej takich książek! Warto po nie sięgać nawet jeśli macie inny kalendarz.
  3. Postaw na zadania. I nie musisz chować karteczek z każdym z nich w oddzielny woreczek! Wystarczy lista, na której będziecie odznaczać wykonane już aktywności.
  4. I uwaga, uwaga – kalendarz z czekoladką na każdy dzień też będzie OK 😉

Pamiętaj, że najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu. Nie stresuj się brakiem „idealnego” kalendarza. Odliczajcie kolejne dni na własnych zasadach.

A jakie są Twoje pomysły na kalendarz adwentowy last minute?

Może Ci się spoodbać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *